Форма входа

Статистика посещений сайта
Яндекс.Метрика

«ВЛАСТЕЛИНЫ ОКЕАНОВ» - НОВА КНИГА ВАЛЕРІЯ БАБИЧА

16 лютого 2018 року в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація нової книги відомого миколаївського публіциста, члена Національного союзу журналістів України, інженера-суднобудівника Валерія Бабича «Властелины океанов».

Ця книга створена у форматі фотоальбому і є продовженням попередніх книг Валерія Васильовича «Наши авианосцы» и «Город святого Николая и его авианосцы». В основі видання – експозиція світлин, яка розміщувалася в 2014-2015 роках в Музеї суднобудування і флоту Миколаєва і була присвячена протистоянню радянського і американського флотів другої половини ХХ століття. За відгуками відвідувачів виставка стала ексклюзивною, яка не має аналогів. Вперше були зібрані разом унікальні фото авіаносців Радянського Союзу та Сполучених Штатів Америки. 

Під час презентації присутні мали змогу детально познайомитися з новим виданням. Валерій Васильович розповів про історію створення книги та особливості її формату, адже вона складається з чудових світлин, більшість з яких зробив сам автор або зосередив протягом років у своєму архіві. 
Зі спогадами про те, як будувалися в Миколаєві авіаносці, найбільші судна сучасності, виступив Овдієнко І.М., директор заводу ім. 61-го комунара (1986-1994 рр.). Абрамов О.М., заступник голови експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївського міської ради, розповів про проект 1977 року «Халзан», розробкою якого займалися суднобудівники ЦКБ «Черноморсудопроект». Надію про спадкоємність поколінь у суднобудівній галузі Миколаєва висловив канд. техн. наук, директор кораблебудівного навчально-наукового інституту Бондаренко О.В. Яковлев В.Ф., у 1980-х роках заступник директора ЧСЗ з персоналу, проінформував присутніх про видання книги «Флагманы Черноморского», що суголосна «Властелинам океанов», і містить цінний матеріал з історії заводу від його заснування в 1897 році. Зі словами прихильності до автора і подякою за творчість виступили голова Миколаївської обласної організації НСПУ Віра Марущак та письменниця Людмила Чижова.

Приємним сюрпризом зустрічі стали музичні паузи, під час яких автор, Валерій Васильович Бабич, виконав під власний акомпанемент свої улюблені пісні, знайомі багатьом присутнім у залі.

 

 

«Витязь грузинської поезії» Шота Руставелі

 

9 лютого 2018 року спільно з Радою національних товариств Миколаївщини та Миколаївським обласним грузинським національно-культурним товариством «Іберія» у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулося літературне  ревю «Витязь грузинської поезії», присвячене Шота Руставелі та його поемі «Вепхісткаосані» («Витязь у тигровій шкурі»). Це вже другий захід з літературно-художнього циклу «Література народів Миколаївщини».

Грузинська поезія, яка ще в давні часи заявила про Грузію як про окрему країну з унікальною самобутньою культурою, заслуговує особливої уваги. Чи не найбільшу пошану у світі здобув геніальний поет Шота Руставелі, який вдало поєднував державну службу з написанням пристрасних строф про героїв, кохання і славетні подвиги. Хоча б декілька рядків з його поеми процитує кожен грузин.

Гості зустрічі дізналися про овіяне легендами життя поета та декілька століть вивчення його творчості, переконалися у майстерності перекладів «Вепхісткаосані». На заході прозвучали уривки з поеми українською, російською, грузинською, білоруською мовами у виконанні представників Обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія», студентів МНУ ім. В.О. Сухомлинського та поціновувачів грузинської поезії.

На заході виступили Каймаразов Султан-Мурад Джемалутдинович – голова ради старійшин Ради національних товариств Миколаївської області, Каймаразова Лоліта Мурадівна – голова Ради національних товариств Миколаївської області, Ехвая Валерій Ілліч – голова Миколаївського обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія», Захарян Левон Артемович – вчитель історії армянскої недільної школи м.Миколаєва, Шаміль Ісмайлов – поет, ветеран МВС.

На активних учасників заходу чекали приємні сюрпризи – сувеніри від Миколаївського обласного грузинського національно-культурного товариства «Іберія».

 

НЕПОВТОРНИЙ ТАЛАНТ ЗАГАДКОВОГО ЗЕБЕКА

 

Нещодавно вийшла у світ сьома книга документально-художньої серії «Одаренные мудростью» – «Загадочный Зебек». Книга присвячена миколаївцю, одному з найбільш талановитих мариністів, нашому сучаснику Володимиру Зебеку. 24 січня 2018 року, в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація цього видання.

Морські пейзажі, натюрморти, абстрактні роботи майстра давно визнані в усьому світі і прикрашають музеї та приватні колекції у багатьох країнах. Майже півстоліття Володимир Зебек жив на Кінбурнській косі, де створював свої унікальні роботи.

Книга вийшла у видавництві «Іліон» у 2017 році. Вона складається з нарисів друзів, мистецтвознавців і просто знайомих художника, які розмірковують про його неперевершений талант та яскраву, харизматичну і суперечливу особистість. До видання увійшли мистецтвознавчі статті про творчість Зебека, а також численні репродукції картин, виконані з високою поліграфічною якістю. Вперше до книги з цієї серії додається диск з документальним відеонарисом «Зебек», автором-режисером якого є заслужений журналіст України Олександр Топчий. За багато років спілкування з художником він відзняв три повнометражних фільми. Під час презентації було продемонстровано кілька відеофрагментів, які допомогли побачити живий, неповторний образ майстра.

Гості зустрічі змогли розкрити для себе особистість художника, зрозуміти стиль і образ його мислення, переконатися у неповторності і своєрідності його пензля, а також насолодитися переглядом його картин, наданих автором ідеї книги «Загадочный Зебек» Валерієм Шепелем з приватної колекції. До уваги відвідувачів презентації було розгорнуто книжковий перегляд з фонду Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького про життя і творчість художника «Талант неистовый, как море: Владимир Зебек», який вдало доповнили світлини, надані істориком, автором одного з нарисів книги Євгеном Горбуровим. Присутні мали можливість поспілкуватися з учасниками ініціативної групи і редакційної ради проекту «Одаренные мудростью» Олексієм Геращенко та Віктором Кузьменко, галеристом Валерієм Шепелем, літературним редактором книги Олександром Топчим, завідувачем галереї мистецтв ЧНУ ім. П. Могили Любов’ю Омельченко, директором видавництва «Іліон» Ганною Румянцевою, депутатом Миколаївської обласної ради Тамілою Бугаєнко, директором Миколаївського обласного художнього музею ім. В. Верещагіна Сергієм Росляковим, істориком, членом Національного Союзу краєзнавців України Євгеном Горбуровим та іншими авторами нарисів книги. Для всіх охочих була нагода придбати нову книгу за ціною нижчою, ніж у книготорговельній мережі. Наразі триває робота над наступними книгами серії «Одаренные мудростью».

На заході були присутні художники, мистецтвознавці, шанувальники творчості Зебека,
його друзі та знайомі, представники творчої інтелігенції міста, ЗМІ.

 

АДМІРАЛТЕЙСЬКИЙ СОБОР – ВЕЛИЧНИЙ СИМВОЛ МИКОЛАЄВА КІНЦЯ XVIII СТОЛІТТЯ

19 січня 2018 року, у день Хрещення Господнього, у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулася презентація довгоочікуваного нарису «Николаевский Адмиралтейский собор» відомого миколаївського історика-краєзнавця, письменника, кандидата історичних наук Володимира Щукіна. Автор книги добре відомий городянам своїми попередніми історичними книгами і статтями, що розкривають маловідомі сторінки життя Миколаєва протягом усієї його історії.

Це видання є цінним дослідженням будівництва, існування та зникнення унікальної пам’ятки історії та архітектури Миколаєва кінця XVIII ст. – Адміралтейського собору. Комплекс собору був ровесником, символом та втіленням образу нашого міста. Майже століття він був головним храмом Чорноморського флоту. У 1936 році Собор було зруйновано і небагато миколаївців знають, що сьогодні знаходиться на місці величної споруди.

Цікавим обрядовим дійством українських народних свят зимового циклу відкрили вечір студенти Миколаївського коледжу культури і мистецтв.

На гостей заходу чекала захоплююча розповідь Володимира Щукіна про нову історичну розвідку, під час якої йому довелося дослідити унікальні архівні документи, матеріали та фотографії і відчути себе справжнім детективом, що розплутує клубок і відновлює істинний хід подій. Процес наукового розслідування вкотре довів, наскільки цікавою і багатою є історія нашого міста. Будівництво храму тісно пов'язане з іменами засновника Миколаєва – князя Григорія Потьомкіна-Таврійського і першого будівельника міста – бригадира Михайла Фалєєва, який згодом був похований поруч з цим собором.

На презентації було продемонстровано уривки з відео «Стоп-кадр» та «Исторические монологи» про Адміралтейський собор, ідею його створення, архітекторів, виконавців робіт, військових священників, які в ньому служили – видатних людей, що залишили значний слід в історії імперії. Зустріч супроводжувалася багатим ілюстративним матеріалом.

Історією створення нової книги зі слухачами поділилася відомий миколаївський видавець Ірина Гудим.

Відвідувачі мали чудову можливість поспілкуватися з науковцем і придбати книгу «Николаевский Адмиралтейский собор» з авторським автографом. Сюрпризом від Володимира Щукіна став розіграш його книг серед знавців історії міста.

 

*   *   *

 

 

ЛИТЕРАТУРНО-ХУДОЖЕСТВЕННЫЙ ЦИКЛ

«ЛИТЕРАТУРА НАРОДОВ НИКОЛАЕВЩИНЫ»

 

«Я имею вам сказать пару слов…»

Исаак Бабель

 

    23 ноября 2017 года в Центральной городской библиотеке им. М.Л. Кропивницкого состоялся вечер «Я имею вам сказать пару слов…», посвященный судьбе и творчеству еврейского писателя Исаака Бабеля.

    Этот вечер открыл литературно-художественный цикл «Литература народов Николаевщины», который был инициирован Советом национальных обществ Николаевской области и поддержан национально-культурными общинами города.

   Открывая цикл, глава Совета Л.М. Каймаразова напомнила о том, насколько важным является взаимопонимание между представителями разных этнических групп и приобщение к культуре других народов, одной из форм которого является изучение языка и литературы.

   Гости узнали о жизни и литературном творчестве Исаака Бабеля с интересным комментарием специалиста по истории евреев юга Украины, кандидата исторических наук В.В. Щукина. Глава Николаевского общества еврейской культуры М.Д. Гольденберг поделился своими наблюдениями над стилем бабелевских рассказов. Внук просветителя и педагога Адриана Топорова и популяризатор его творчества И.Г. Топоров рассказал о структуре последнего издания книги «Крестьяне о писателях», в которое были включены главы о тех художниках слова, чье творчество в СССР было запрещено, в т.ч. и об Исааке Бабеле.

     Кроме этого, гости имели возможность поучаствовать в громких чтениях рассказов знаменитого писателя, а также посмотреть отрывки старых фильмов и услышать попурри из самых известных еврейских мелодий в исполнении воспитанника Николаевского государственного высшего музыкального училища Никиты Вихорева. В формате свободного микрофона выступили литературный критик и публицист Евгений Мирошниченко,  председатель Николаевской областной общественной организации областной РНО «Руcичъ» Тамара Белоусова, председатель грузинского национально-культурного общества «ИБЕРИЯ» Валерий Эхвая.

       Партнером подготовки и проведения литературного вечера стало Николаевское общество еврейской культуры.

*   *   *

  

Досвiд Веселинiвської Центральної районної бiблiотеки 

Борис Мозолевськийукраїнець, якого варто пам’ятати

«Люблю тебе, гіркий мій степе,
Солончаки та полини!
Як раптом зможу жить без тебе,
Мене навіки прокляни.»

                                                                                                                                               (Б.Мозолевський)

     Автор цього вірша був справжнім сином українського степу і справжньою людиною. Хоч його уже немає серед нас, та він живе у нашій пам’яті. Ви повинні знати його ім’я, це – Борис Мозолевський, всесвітньовідомий археолог, поет, наш земляк, який народився в селі Миколаївка, Веселинівського району, Миколаївської області.

   

  80 - річчю від дня народження Бориса Миколайовича Мозолевського була присвячена науково-практична конференція «Я воскресну в тридцятім столітті», організована Веселинівською ЦРБ спільно з районним відділом освіти.  До проведення заходу було залучено школярів, районний історичний музей, музей історії та побуту села Катеринівка. На конференцію були також запрошені представники влади, громадських організацій, рідні та шанувальники Бориса Миколайовича, жителі селища. Для присутніх була оформлена книжкова виставка «Борис Мозолевський  –  українець, якого варто пам’ятати».

     Відкрився  захід   чудовими піснями на слова Б. Мозолевського у виконанні    вокального ансамблю «Талант». Завідуюча відділом обслуговування Веселинівської районної бібліотеки Л.М. Гордович розповіла про життєвий та творчий шлях нашого відомого земляка, детальніше зупиняючись на роках дитинства, період становлення його, як особистості. Висвітлив постать Мозолевського як археолога, історика, науковця директор районного історичного музею Ю.П.Бурим.  Учні Веселинівської районної гуманітарної гімназії розкрили талант Мозолевського-поета, читаючи його чудові вірші. Слова директора Катеринівського музею  Н.І.Денисюк проникли у серце кожного присутнього, наповнивши теплом та гордістю за наших знаменитих земляків. У своєму виступі Ніна Іванівна запропонувала організувати  в селі Миколаївка, на Батьківщині Мозолевського,  музей відомого земляка. Рідна племінниця поета, О.В.Добровольська та шанувальниця творчості Л.В.Калиняк  поділилися своїми спогадами про ювіляра та  читали улюблені вірші з поезії  Бориса Миколайовича.   Історик - краєзнавець С.А.Шепета розповів, як і що підштовхнуло його до вивчення творчості і здобутків  Мозолевського, а потім прочитав свій вірш-посвяту.

   Перед присутніми виступила секретар селищної ради О.А.Шевченко доповівши, що на вимогу жителів селища виконкомом селищної ради прийнято рішення перейменувати площу Леніна та вулицю Леніна іменем Бориса Мозолевського. Педагогічним та учнівським колективами подано ініціативу  присвоїти  ім’я Б.Мозолевського Веселинівській гуманітарній гімназії. Цікавими були виступи постійних читачів та громадських активістів В.П.Ткач та М.М.Донченко, голови Веселинівської селищної громадської організації жінок «Пектораль» Л.Г.Ратушняк, співорганізатора заходу - директора районного Будинку дитячої творчості І.В.Павлюк.

    На заключення заступник голови райради О.М.Загорулько подякувала організаторам за змістовний захід і побажала всім присутнім і надалі продовжувати вивчати, популяризувати та  зберігати історію рідного краю. 

Гордович Л.М.,

 завідуюча відділом обслуговування Веселинівської ЦРБ 

*   *   *

 

30 сентября - всеукраинский день библиотек