Форма входа

Статистика посещений сайта
Яндекс.Метрика

У Миколаєві відбувся V Міжнародний симпозіум «Література. Діти. Час»

   Протягом 5 днів у Миколаєві відбувався V Міжнародний симпозіум «Література. Діти. Час». Він пройшов за сприяння львівського Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, Миколаївської обласної бібліотечної асоціації та ЧДУ ім. П. Могили. Захід відбувся у рамках загальнонаціональної акції «Вся Україна читає дітям! Вся Європа читає дітям!». На відкритті, яке відбулося у дитячому містечку «Казка», виступили організатори та учасники симпозіуму: кандидат філологічних наук, доцент Уляна Гнідець, доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич, автори Володимир Рутківський, Галина Малик, Анатолій Качан та Наталя Трохим. Письменники та поети за традицією читали свої твори миколаївським дітям.

Наступного дня у рамках симпозіуму розпочала свою роботу конференція «Дитяча література у мультикультурному світі». Пленарне засідання відбулося у Миколаївській обласній дитячій бібліотеці імені Лягіна, а робота секцій - на базі ЧДУ імені Петра Могили. Тут же пройшла прес-конференція з учасниками симпозіуму.

Відповідно до програми симпозіуму проходили зустрічі письменників із дітьми-дошкільнятами, школярами та студентами. Віра Марущак та Сашко Дерманський зустрілися зі школярами Миколаївського муніципального колегіуму на базі літнього шкільного табору.

Перекладач та поет Наталя Трохим та миколаївська поетеса Людмила Чижова в Інституті філології зустрілися із студентами 246 та 247 груп та школярами миколаївської гімназії № 2.

Увечері у Миколаївській обласній дитячій бібліотеці імені Лягіна відбувся круглий стіл «Дитяча література в Україні», модератором якого виступила Наталя Трохим. Віра Марущак презентувала проект «Читаємо разом. Дорога до книги: Бібліотека – письменник – користувач». Анатолій Качан говорив про нагальні проблеми сучасної дитячої книги. Про важливість якісного художнього оформлення зауважила Галина Малик. Взяли участь у бесіді й викладачі могилянки Тетяна Остапчук та Інна Береза.

Третій день роботи симпозіуму був також насичений подіями: в Інституті філології ЧДУ ім. П.Могили працювали секції конференції «Дитяча література у мультикультурному світі». Також для студентів-філологів було проведено майстер-клас перекладача та поета Наталі Трохим.

Цього ж дня у Центральній міській бібліотеці імені Кропивницького було проведено подіумну дискусію «Навіщо дорослим читати дитячу літературу?», модератором якої виступив доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич. Взяли участь у бесіді кандидат філологічних наук, доцент Уляна Гнідець (Львів), вже згадана Наталя Трохим (Львів), казкар Сашко Дерманський (Київ) та к.і.н. Наталя Марченко (Київ). Після цього для гостей Миколаєва була проведена екскурсія бібліотекою.

4 червня учасники симпозіуму відвідали Центр оздоровлення «Орлятко» (Рибаківка), де письменники провели авторські читання для дітей-сиріт. Перед вихованцями центру виступили Галина Малик, Анатолій Качан, Володимир Рутківський, Дмитро Кремінь, Сашко Дерманський та Оксана Яблонська. А Наталя Марченко презентувала творчість Володимира Рутківського «Джури та всі-всі-всі». Поїздка була проведена за сприянням голови Миколаївської обласної ради Тараса Кременя, а також завідувача сектору інтернатних закладів Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації Надії Руденко.

У четвер, 5 червня пройшов останній день V Міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час». В актовій залі ЧДУ ім. П. Могили відбулося нагородження конкурсу «Золоте слово», що було ініційовано Миколаївською обласною дитячою бібліотекою імені Лягіна. Директор бібліотеки Тетяна Жайворонок розповіла про історію цього конкурсу. Нагородження ж здійснювали українські письменники Володимир Рутківський та Галина Малик.

Продовжив захід Фестиваль бібліотечних театрів книги. Учні Першої української гімназії імені Миколи Аркаса продемонстрували казку Віри Марущак «Найкращий друг». А працівники цієї бібліотеки у складі трупи «Сюрприз» показали уривок з композиції, присвяченої 200-річчю Тараса Шевченка.

У читальній залі університету цього дня відбулася презентація творчості миколаївської дитячої письменниці Ірини Грунської. Автор розповіла про свій мистецький шлях. А оскільки Ірина Іванівна ще й художник, то ілюстрації до своїх книжок робить сама.

У науково-педагогічній бібліотеці Миколаєва (директор – Тетяна Роскіна) учасники симпозіуму взяли участь у круглому столі «Дитяча література у шкільній програмі», модератором якого виступила Галина Малик. Тут Галина Миколаївна виступила не лише як письменник, а й як редактор видавництва «Знання». Про готовність співпрацювати говорила заступник головного редактора «Видавничий дім «Освіта» Ірина Красуцька. Вчителі шкіл нашого міста говорили про нагальні проблеми, з якими вони стикаються на уроках літератури. Викладачі вишів наголошували на необхідності співпраці з психологами при укладанні шкільних програм. Поділилися своїми думками із зазначеної теми автори Анатолій Качан та Оксана Яблонська.

Закриття симпозіму відбулося у «Галереї на Спаській 45» після презентації виставки «Діти очима миколаївських художників». Тут також відбулася міні-вистава бібліотечного театру філії міської бібліотеки № 16.

В. Марущак