Форма входа

Статистика посещений сайта
Яндекс.Метрика

Миколаївська книга на 23-у Форумi видавцiв у Львовi

                         Миколаївська книга на 23-у Форумi видавцiв у Львовi

У вересні 2016 року відбувся 23-й Форум видавців у Львові – найбільше українське книжкове дійство та один з наймасовіших заходів подібного типу в Східній Європі. «У програмі заходу 1259 подій, 954 зареєстрованих учасників, 321 видавництво, понад 100 учасників бібліофоруму. На Форум прибули учасники з 28 країн».

На цей «книжковий бал» вперше потрапило й наше видавництво «Іліон». Особливу подяку хочеться висловити Народному депутату України Тарасу Креміню, який підтримав й надав фінансову допомогу, адже сумніви не покидали до останнього: їхати чи ні… Після закриття Форуму минуло уже чотири дні, але ми все ще знаходимося в стані неймовірного захоплення й з нетерпінням чекаємо 24 Форуму. Тепер жодного сумніву не буде. Тим більше, ми впевнені, що відвідати цей захід має кожен, чиє життя так чи інакше пов'язане з книгою.

Форум – це унікальна можливість на високому міжнародному рівні розповісти про миколаївську книгу, про наших авторів. Це місце знайомств, місце зустрічі, місце народження нових ідей та проектів, це окремий світ.

Так, цього року у Львівській національній науковій бібліотеці імені В. Стефаника відбулась презентація історико-документального видання «Миттєвості війни». Книга про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російській агресії в Криму та на сході країни, про волонтерський рух та земляків, які посмертно відзначені державними нагородами. Це видання зацікавило представників Польщі, які відразу запропонували здійснити переклад та видати книгу польською мовою.Презентація дала змогу отримали цінні знайомства та обмінятися досвідом й ідеями із багатьма українськими й білоруськими видавництвами, а також поспілкувалися з американськими журналістами.

Крім того, форумцям було представлено книжковий стенд нашого видавництва. Ми були приємно вражені від кількості бажаючих познайомитись з миколаївською книгою. Причому приваблювали учасників як художні, так і наукові видання. Користувалися популярністю: «Скрипка з того берега» Д. Креміня, посібник «Історія рідного краю: Миколаївщина», «Та йде чумак дорогою. Чумацтво на Миколаївщині», «Бугогардівська паланка» О. Ковальової, «Історичними стежками Кінбурнської коси» Л. Твердовської та інші.

Це все свідчить про те, що Миколаївщина має потенціал: ми маємо талановитих авторів, наша продукція нічим не поступається продукції інших міст України, а в дечому й випереджає.Але, на жаль, у нас не було можливості представити усе різноманіття книг на Форумі, й не вдалось познайомити публіку, яка прагне живого спілкування, з нашими авторами.

Проте варто пам’ятати: усе в наших руках, сьогодні діло лише за популяризацією. Маємо надію, що уже наступного року місцева владапідтримає книговидавничу справу й допоможе миколаївській книзі отримати заслужене визнання.

  Анна Дудурич,                              
редактор видавництва «Іліон»