Форма входа

Статистика посещений сайта
Яндекс.Метрика

Пішов з життя видатний миколаєвець - вчений-астроном та письменник Клим Іванович Чурюмов

  15 жовтня 2016 року пішов з життя видатний миколаєвець, вчений зі світовим іменем Клим Іванович Чурюмов (19 лютого 1937 - 15 жовтня 2016) — український астроном і дитячий письменник, першовідкривач комет Чурюмова-Герасименко (1969), Чурюмова-Солодовникова (1986), член-кореспондент Національної академії наук України, директор Київського планетарію, головний редактор астрономічного науково-популярного часопису «Наше небо» (2006–2009), президент Українського товариства аматорів астрономії.

  30 вересня ми з ним розмовляли востаннє: він, перебуваючи в Північній Ірландії, брав участь в урочистостях з нагоди завершення світового проекту Rosetta, обіцяв приїхати до Миколаєва та зустрітися з науковцями краю.

  Він часто згадував своє степове дитинство: мешкали родиною батька-військового на Садовій, 1, дружив з нашими астрономами, допомагав Миколаївській астрономічній обсерваторії та обсерваторії імені В.Каліненкова МНУ імені В.Сухомлинського. Я мріяв бачити його у статусі почесного городянина Миколаєва. Не судилося...
Вічна пам'ять нашому зоряному земляку. Земля Вам пухом, Климе Івановичу...

Тарас Кремiнь

  Редколегія інтернет-журналу "Николаев литературный" висловлює щирі співчуття рідним і близьким у зв'язку зі смертю видатного українського вченого і літератора, одного з авторiв нашого видання - Клима Івановича Чурюмова.

 

Публичная лекция К.И. Чурюмова о миссии Розетта. 2014 г.