Письменник Анатолій Качан: До земляків з добрим словом...
У Миколаєві побував український письменник Анатолій Качан. В обласній бібліотецідля дітейімені В.Лягіна він зустрівся зі своїми колегами – письменниками В’ячеславом Качуріним, Людмилою Чижовою, Вірою Марущак та давніми друзями-бібліотекарями – з директором ОДБ Тетяною Жайворонок та директором ОБЮ Наталією Ткаченко, в.о. директора НПБ Костянтином Картузовим, Оленою Карпенко, заступником директора Гур’ївської школи Тетяна Назаренко та племінником, міжнародним гросмейстером, багаторазовим чемпіоном Миколаєва з шахів Олександром Зубовим. Велась неспішна розмова про творчість, про витоки, які сприяли письменницькому таланту. Як розповів сам Анатолій Леонтійович, потяг до слова відчув у рідному селіЗасілля, коли там з’явилося місцеве радіо, а він брав участь у передачах місцевого радіомовлення. Саме тоді ще юний Анатолій від батька взяв відчуття землі, селянську мудрість і спостережливість. А від матері, чия пам'ять зберігала безліч усіляких пісень, переказів, бувальщин — доброту й любов до слова.
Уже зараз відомий поет, знавець літератури, заслужений працівник культури України, Відмінник освіти України, лауреат премії імені Лесі Українки та багатьох інших престижних премій, подарував своїм юним читачам 17 поетичних збірок, загальний тираж яких складає понад 800 тис. прим. До речі, дві з них привіз із собою. Тепер дві бібліотеки – ім. В. Лягіна та Гур’ївська поповнились книжками «За нашим садом грає море» та «Гуляє парус на Лимані».
Під бібліотечним дахом зустрілися два поети-мариністи Анатолій Качан таВ’ячеслав Качурін, які цього року під знаком Козерога зустріли своє третє 25-ліття.Поети планували провести спільну зустріч з читачами, але на заваді стала несприятлива погода. Зустріч перенесли на майбутнє.
Своїй колезі Вірі Марущак, яка працює у царині підліткової літератури, Анатолій Качан привіз з Києва також подарунок - збірник літературно-художніх творів сучасних авторів «Зелений час». В збірнику, який адресований юним читачам підліткового віку, надруковано два оповідання В.Марущак «Нова сім’я» та «Жора».
До читанок, підручників з української мови, книг для позакласного читання включено понад п'ятдесят поезій Анатолія Качанаце всілякі скоромовки, дражнилки, мирилки, забавлянки. Але його турбує питання якмолодь залучати до співтворчості-малювати ілюстрації та створювати мультиплікаційні фільми. Це один з засобів, який допоможе школярам досконаліше пізнати творчість письменника.
Зустріч була щирою та зворушливою.
Віра Марущак, член НСПУ